Horizontálne žalúzie

Všetky prevedenia horizontálnych žalúzií ponúkame v širokej palete farieb, čo umožňuje dokonale zladiť farebnosť interiéru.

Horizontálne hliníkové žalúzie sú stále najrozšírenejším spôsobom protislnečnej ochrany. Ich výhodami sú najmä jednoduchosť, rýchlosť montáže, minimálne nároky na údržbu a predovšetkým cenová dostupnosť pre širokú škálu obyvateľstva. Bola významne zmenená ich konštrukcia a prispôsobili sa novým typom okien, čím narástla ich univerzálnosť.

Typy horizontálnych žalúzií

Retiazkové žalúzie

Z ich názvu vyplýva že majú retiazkové ovládanie. Umiestňujú sa podobne ako predchádzajúci druh na vnútornú stranu okna. Dnes patria medzi najpoužívanejšie.  Ponúkame ich v dvoch prevedeniach – Eurolight  a Eurodark.

Tento typ žalúzií spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Vyťahovanie žalúzie i natáčanie lamiel je riešené retiazkovým prevodom. Retiazku možno prichytiť na rám okna do estetického držiaku.

Eurolight
V lamelách žalúzií sú otvory pre vodiacu pásku, čiastočne preniká svetlo. Z tohto dôvodu sú vhodné najmä do priestorov, kde nevyžadujeme úplné zatemnenie.

Eurodark
Otvory v žalúziách sú vyhotovené excentricky, čím sa dosiahne takmer dokonalé zatemnenie. Preto sú ideálne do takých miestností, kde chceme mať čo najmenej svetla.

V prevedeniach plus sú oba typy vyhotovené v imitácii dreva.

Drevené žalúzie

Sú exkluzívnym zástupcom horizontálnych žalúzií. Základným materiálom pre ich výrobu je vysoko kvalitná morená kanadská lipa. Drevenné žalúzie šírky 25 a 50 mm sú ideálnym riešením pre moderné a štýlové priestory, v ktorých zákazníci uprednostňujú prírodné materiály.

Drevená horizontálna žalúzia 25

Lamely: morená kanadská lipa, šírka lamely 25 mm, farba podľa aktuálneho vzorkovníka.

 • Horný nosník: lakovaný oceľový plech
 • Prekrývacia lišta a spodná lišta: drevo, farebne zladená s farbou lamely
 • Lamely: morená kanadská lipa, šírka lamely 27 mm, farba podľa aktuálneho vzorkovníka
 • Fixácia: silonové lanko
 • Žalúziový rebríček, ovládacie  šnúry: polyester, farba zladená s farbou lamiel
 • Ovládanie: vyťahovanie lamiel textilnou šnúrou s ozdobnou drevenou koncovkou, naklápanie dreveným interiérovým ovládačom

Po vytiahnutí žalúzií zostáva hrúbka zväzku lamiel na každých 100 cm výšky žalúzie 13 cm.

Výrobok nie je vhodný do miestností so zvýšenou vlhkosťou ( kúpeľne, kuchyne  a pod.) Vzhľadom k prírodnému charakteru použitého materiálu sú možné jemné odchýlky v odtieni jednotlivých lamiel.

Tabuľka hraničných rozmerov (v mm)

minmax
šírka3001800
výška3002700
plocha v m²2,5

Drevená horizontálna žalúzia 50

Lamely: morená kanadská lipa, šírka lamely 50 mm, farba podľa aktuálneho vzorkovníka

 • Horný nosník: lakovaný oceľový plech
 • Ozdobná prekrývacia lišta: drevo, farba zladená s farbou lamely
 • Lamely: morená kanadská lipa, šírka lamely 50 mm, farba podľa aktuálneho vzorkovníka
 • Fixácia: oceľové lanko potiahnuté plastom
 • Žalúziový rebríček, ovládacie  šnúry: polyester, farba zladená s farbou lamiel
 • Ovládanie: textilnou šnúrou s ozdobnou drevenou koncovkou

Po vytiahnutí žalúzií zostáva hrúbka zväzku lamiel na každých 100 cm výšky žalúzie 17 cm.

Výrobok nie je vhodný do miestností so zvýšenou vlhkosťou (kúpeľne, kuchyne  a pod.) Vzhľadom k prírodnému charakteru použitého materiálu sú možné jemné odchýlky v odtieni jednotlivých lamiel.

Tabuľka hraničných rozmerov (v mm)

minmax
šírka3001800
výška3002700
plocha v m²2,5

vzorkovnik1

Interiérové žalúzie

Používajú sa vtedy, ak je potrebné ich umiestnenie na vnútornú stranu okna, napr. pri plastových oknách, drevených oknách s izolačným dvojsklom a pod.

Systém ovládania žalúzií je riešený jednoduchým spôsobom. Vyťahovanie a spúšťanie žalúzie je pomocou textilnej šnúrky a zároveň umožňuje fixáciu žalúzie v ľubovolnej polohe. Natáčanie lamiel je umožnené pomocou plastovej tyčky. Pre zamedzenie samovoľného pohybu je žalúzia fixovaná o rám okna. Sú určené pre menej náročných zákazníkov, ktorí sa uspokoja s menej estetickým vzhľadom.

Žalúzia na strešné okno

 • Horný profil: valcovaný plech, farba biela- RAL 9016, hnedá – RAL 8017, strieborná RAL 9006, béžová, šedá, zelená, svetlohnedá, čierna, žltá, červená, modrá, bronzová, zlatá
 • Dolný profil: valcovaný plech, farba biela- RAL 9016, hnedá – RAL 8017, strieborná RAL 9006, béžová, šedá, zelená, svetlohnedá, čierna, žltá, červená, modrá, bronzová, zlatá
 • Lamela: hliníková, š. 25 mm, farba podľa aktuálneho vzorkovníka
 • Ovládanie: šnúra a bovden
 • Fixácia : silonové lanko

Pri tomto type žalúzie nie je možné použiť 16 mm lamelu.

Žalúziu na strešné okno je možné dodať aj ako celotieniacu.

Tabuľka hraničných rozmerov (v milimetroch)

minmax
šírka280700
výška1001200

Medziokenné žalúzie

Montujú sa do klasických okien medzi sklá a do kastlíkových okien.

Systém medziokenných žalúzií bol do nedávna najčastejšie požíva­né riešenie spomedzi horizontálnych žalúzií. Tieto žalúzie sú vyrábané v niekoľkých verziách. Sú montované medzi okenné tabule, ako to vyplýva už z ich názvu. Pri vysokých cenách tepla a rapídnom náraste výmeny klasických okien za plastové je tento druh žalúzií na ústupe.

CENOVÁ PONUKA ZADARMO

Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku.
Vyplňte krátky formulár a čoskoro sa Vám ozveme.