Garážové brány

Výroba, predaj, montáž a servis.

Funkčnosť

Brány sa vyrábajú v typizovaných rozmeroch aj v rozmeroch na mieru.V ponuke máme brány so vzorom kazety, lamelovým vzorom, polovičnými prelismi alebo bez prelisov.Ide o jeden z najpoužívanejších typov garážových brán. Svoju popularitu si získali širokou ponukou povrchovej úpravy a príjemným vzhľadom. Sekciové garážové brány vynikajú aj nízkou hlučnosťou a priestorovou nenáročnosťou.

Garážová brána zložená z pozdĺžnych sekcií ponúka minimálne nároky na údržbu. Medzi jej ďalšie výhody patria dobré termoizolačné vlastnosti vďaka panelom zatepleným polyuretánovou penou. Široká škála typov kovania umožňuje montáž brány takmer do každej garáže.

Sekciová garážová brána s nadštandardnou hrúbkou sekcie, spoľahlivým chodom a dlhou životnosťou, ručné alebo automatické ovládanie brány so širokým príslušenstvom. Sekciové garážové brány patria pre svoj vzhľad a mnohorakosť povrchového prevedenia k najviac používaným typom brán.

Konštrukcia brány zaberá v garáži priestor pod stropom a znižuje vstupný otvor do garáže. Kombinácia veľkého auta a nízkej stavby by vám mohla spôsobiť problémy. V tomto prípade odporúčame dvojkrídlové alebo rolovacie garážové brány.

 

Pohony brán

V ponuke máme dve rady motorov. Cenovo dostupnejšie motory ERTE a finančne náročnejšie motory NICE. Oba typy pohonov spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky podľa normy STN.  Podľa potreby je možné dodať k motorom špeciálne príslušenstvo, napr. tlačidlový ovládač na kľúč, klávesnicový ovládač, externý prijímač a pod. Ak do garáže nie je iný alternatívny vchod, je potrebné použiť vonkajší núdzový odblok motora pre prípad výpadku el. energie.

Použitie elektrického pohonu a diaľkového ovládania zaručuje veľký komfort pri obsluhe. Rádiové ovládanie umožňuje otvárať a zatvárať bránu bez vystúpenia z vozidla. Môže to byť zvláštna prednosť napríklad za dažďa alebo večer. Pomocou diaľkového ovládača možno zažať osvetlenie podjazdu alebo garáže. Problém nepredstavuje ani havária napájania. V prípade výpadku napätia bránu možno otvoriť alebo zatvoriť pomocou ručného pohonu.

Popis brány

Brána je zložená z pozdĺžne členených sekcií, ktoré pri otvorení brány plynule zachádzajú po vodiacich koľajniciach pod strop. Sekcie sú spojené bezpečnostnými zámkami proti privretiu prstov a vyplnené tvrdenou polyuretánovou penou. Všetky brány majú integrovanú protipádovú poistku v prípade pretrhnutia pružiny.

Brány sa vyrábajú v typizovaných rozmeroch aj v rozmeroch na mieru. Vďaka viacerým typom kovania je možné umiestniť bránu takmer do každej garáže.

Sekciové brány sa dodávajú s komfortným automatickým pohonom alebo na manuálne ovládanie.

Základná zostava sekciovej garážovej brány LAMDOOR

 • Sekcia: galvanizovaný plech s poplastovaným povrchom, výška sekcií 500, 610 mm
 • Izolácia: CFC polyuretánová pena s hrúbkou 45 mm
 • Motív: CLASIC – hladký panel, FINAL- panel s polovičným prelisom, ACTUAL – panel s lamelovým vzorom, RUSTICAL – kazetový vzor (len so štruktúrou woodgrain), LUXURY – mikroprofil (len vo farbách biela, strieborná, inox, antracit)
 • Povrchová úprava: sekcia s hladkým povrchom z int. aj ext. strany (panel RUSTICAL so štruktúrou woodgrain)
 • Ovládanie: systém torzných pružín, lanko na mechanické ovládanie
 • Bezpečnosť: poistka pretrhnutia pružiny, sekcie spojené zámkami proti privretiu prstov
 • Farebné vyhotovenie int. a ext.: biela/biela, imitácia dreva/biela, strieborná/biela (len mikroprofil)

Doplnky

 • automatické ovládanie- vypínač alebo diaľkové ovládanie 
 • zámok s kľúčom s čiernym alebo strieborným madlom
 • vnútorný zámok
 • madlo čierne alebo strieborné
 • znížené alebo zvýšené kovanie
 • presklenie- rôzne typy okienok
 • prechodové dvere
 • striekanie brány do RAL

CENOVÁ PONUKA ZADARMO

Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku.
Vyplňte krátky formulár a čoskoro sa Vám ozveme.